Zamknij

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies

Czy kosmetyki mineralne leczą?

Istnieje powszechna opinia, że kosmetyki mineralne leczą, poprawiając wygląd skóry, zmniejszając trądzik oraz likwidując zaczerwienienia. Czy jednak to prawda?

Wystarczy przyjrzeć się składowi specyfików zbudowanych z minerałów, by przekonać się, że kosmetyki mineralne mogą leczyć. Przykładowo cynk poprawia metabolizm skóry, pozwalając na usuwanie martwych komórek oraz zastępowanie ich nowymi. Dodatkowostosowany w wielu specyfikach na trądzik doskonale wysusza wypryski oraz pozwala na szybsze gojenie się niedoskonałości.

Niewątpliwą zaletą kosmetyków mineralnych Amilie jest też z pewnością to, że nieszkodzą one skórze, nadmiernie ją obciążając i zapychając pory. W przeciwieństwie do kosmetyków syntetycznych zbudowane są z dużych cząsteczek, które nie wnikają w głąb naskórka, ale działają na powierzchni skóry, co stanowi ich podstawowy walor. 

Kosmetyki mineralne Amilie sprawdzają się w przypadku skóry z niedoskonałościami,ponieważ nie przenoszą bakterii. Dlatego nakładanie pudru mineralnego na całej twarzy, nie spowoduje rozszerzenia sie trądziku  i wzrostu ognisk zapalnych. Można liczyć na dobry efekt kryjący (który samodzielnie można kontrolować, nakładając odpowiednią ilość kosmetyku). Poza zamaskowaniem niedoskonałości, kosmetyki mineralne poradząsobie ze zmniejszeniem blizn, piegów oraz przebarwień. Można je stosować na skórętłustą, którą doskonale zmatują, pochłaniając nadmiar sebum.

Newsletter

Bądź na bieżąco! otrzymuj informację o nowościach i promocjach Amilie!