Zamknij

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies

W czym tkwi różnica

Szczegóły mają zawsze znaczenie. Podobnie jak droga dojścia do celu. Dlatego też perfekcyjny makijaż to nie taki, który poprawia wygląd (bo taką zaletę można uzyskać właściwie przy użyciu każdego rodzaju preparatu dostępnego obecnie na rynku), ale taki, który nie zdradza wszystkim w około, w jaki sposób uzyskało się określony rezultat. Doskonałość jest weryfikowana przez szczegóły, sposób prezentowania się makijażu zarówno z bliska, jak i z dużej odległości i w każdym świetle.

Skład

Kosmetyki mineralne Amilie wykorzystują składniki mineralne o najwyzszej czystości. Jest to bardzo ważna cecha go wyróżniająca, klasyczny makijaż bazuje na tanich barwnikach oraz uwzględnia w składzie konserwanty, parabeny, wypełniacze, olej mineralny i inne niekoniecznie dobrze działające na skórę substancje (niektóre z nich mogą mieć właściwości kancerogenne). Drażniące w szczególności delikatną i wrażliwą skórę.

Dzięki naturalnemu składowi można uzyskać delikatny i lekki makijaż, który pozwala skórze oddychać oraz nie przyćmiewa jej naturalnych atutów. Daleki jest od ciężkiego i bardzo zwracającego na siebie uwagę wykonania, dającego efekt maski i wyjątkowo nieestetycznego wykończenia.

Stosując kosmetyki mineralne Amilie, ma się pełną kontrolę nad ich składem. Wiemy, co kupujemy i co nakładamy na skórę. Rzadko taką pewność mamy, stosując kosmetyki innego typu.

Brak niekorzystnych efektów

Makijaż mineralny Amilie ma właściwości lecznicze. W przeciwieństwie do makijażu wykonywanego przy użyciu kosmetyków tradycyjnych nie tylko poprawia wygląd, ale pozwala skorygować niedoskonałości i poprawić kondycję skóry.

Kosmetyki mineralne powstały w latach 70-tych XX wieku. Jako odpowiedź na potrzeby osób po zabiegach medycznych – laserach i głębokich peelingach podrażniających skórę i wymagających ostrożności w jej pielęgnacji. Z czasem zauważono, że mają doskonały wpływ także na skórę nieobarczoną problemami i zostały rozpropagowane przez gwiazdy – Madonnę, Paris Hilton i Cameron Diaz.

Dzisiaj już wiemy, że skondensowane minerały pozwalają leczyć, upiększać, korygować i chronić. Dzięki lekkiej konsystencji kosmetyki te nie powodują ściągnięcia skóry, nie wysuszają jej powierzchni, nie zapychają. Przeciwnie łagodzą drobne podrażnienia oraz pielęgnują skórę z problemami: z trądzikiem różowatym i młodzieńczym.

Minerały Amilie do zadań specjalnych

Jedne minerały zapewniają odpowiednie krycie, inne odpowiadają za zachowanie odpowiedniego koloru, a jeszcze inne wchłaniają nadmiar sebum i są odpowiedzialne za zachowanie jedwabiście gładkiej i matowej skóry przez wiele godzin.

Kosmetyki mineralne Amilie mają wielopoziomowe działanie w przeciwieństwie do kosmetyków konwencjonalnych, które rzadko poza efektami estetycznymi zapewniają coś jeszcze (nie leczą i nie radzą sobie z dodatkowymi problemami).

Dzięki zawartości dwutlenku tytanu i tlenku cynku pozwalają w naturalny sposób chronić przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Stanowią barierę dla promieni UVA i UVB. W ten sposób zyskuje się jednak podstawową ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli zamierzamy przebywać na słońcu przez dłuższy czas i w pełnym natężeniu, należy zastosować dodatkową ochronę.

Tlenek cynku natomiast to uznany składnik, który posiada właściwości przeciwzapalne i pozwala poradzić sobie z niewielkimi podrażnieniami.

Konsystencja

Kosmetyki mineralne Amilie występują w postaci sypkiej. Można zmienić ich konsystencję, poprzez dodanie do nich niewielkiej ilości kremu lub nakładać je przy użyciu mokrego pędzla. W ten sposób można również kontrolować stopień intensywności pigmentu oraz zdecydować się na połączenie dwóch kolorów w celu uzyskania barwy pośredniej.

Kosmetyki mineralne – jaki jest wybór?

Kosmetyki mineralne są dzisiaj dostępne w szerokim wyborze. Jest ich dużo więcej niż kilka lat wcześniej. Ich reprezentacja nie kończy się bowiem na podkładzie, od którego historia kosmetyków mineralnych się zaczęła. W ofercie sklepów można znaleźć róże, bronzery, cienie, korektory, szminki, a nawet podkłady płynne. Stąd opinia, że kosmetyki mineralne dostępne są w mniejszym wyborze jest nieprawdziwa. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość tego, że sporo z dostępnych dzisiaj na rynku teoretycznie „mineralnych kosmetyków” z tradycyjnymi i prawdziwymi minerałami ma niewiele wspólnego. Nie są one w 100% naturalne, ale jedynie posiadają w swoim składzie minerały, co oznacza tyle, że poza minerałami, mają w składzie również inne substancje.

Najlepiej można to zaobserwować na przykładzie podkładów w płynie, które mimo że określane mianem „mineralne”, takimi nie są. Dodanie do nich wody wymusza wykorzystanie w ich strukturze również konserwantów, których celem jest ochrona przed rozwojem niekorzystnych bakterii. W przeciwnym wypadku, jeśli nie zadba o to producent, produkt będzie powodował infekcje skórne.

Podsumowanie może być tylko jedno – warto kupować kosmetyki mineralne z pewnego źródła. Nabywając preparaty, które nie będą przeczyć ideałowi, który stał na celu stworzenia kosmetyków wykorzystujących minerały. 

Newsletter

Bądź na bieżąco! otrzymuj informację o nowościach i promocjach Amilie!