Zamknij

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies

Czym są kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne to preparaty mające w swoim składzie wyłącznie czyste pigmenty,minerały w formie proszku: tlenki żelaza, cynku, tytanu, cząsteczki miki, kamieniepółszlachetne - kwarcyt, cytryn, turmalin. Początkowo stosowane były przez osoby owyjątkowo wrażliwej skórze oraz po różnych zabiegach - np. po peelingu,mikrodermabrazji lub po botoksie.

Kosmetyki mineralne stanowiły dawniej jedynie zastępnik klasycznej kolorówki, której zpowodu chwilowej niedyspozycji nie można było stosować. Z czasem jednak ich zaletyokazały się tak spore, że zostały udostępnione szerokiemu gronu odbiorców. Na początkutam, gdzie zostały wynalezione - w Stanach Zjednoczonych - później także w Polsce i nacałym świecie.

Kosmetyki mineralne przez wiele lat zapracowały sobie na opinię preparatów idealnychdla cery z problemami. Dzięki temu, że nie zatykają porów, nie wysuszają skóry, niepowodują podrażnień, mogą być stosowane przez osoby ze skórą tłustą, suchą i mieszaną.Poradzą sobie nawet z aktywnym trądzikiem, zamaskują niedoskonałości i pozwolą na ichszybsze wyleczenie, przyspieszając odnowę i regenerację skóry. Tworząc warstwęochronną między skórą a środowiskiem zewnętrznym, chronią przed zanieczyszczeniami iwysychaniem, w konsekwencji widokiem suchej i łuszczącej się skóry.

Ponadto kosmetyki mineralne pozwalają także pogodzić dwa wymogi, które dotąd byłyuważane za wzajemnie wykluczające się. Mianowicie - doskonałe krycie z jednoczesnym uczuciem lekkości. Pozwalają na noszenia makijażu, którego w ogóle nie czuć. Wiele osób docenia również możliwość pełnej kontroli nad stopniem krycia oraz intensywności barw nakładanych w formie cieni lub różu. To osoba wykonująca makijaż decyduje, co chce osiągnąć. Sama wybiera, ile warstw kosmetyku nanosi na twarz i jak bardzo tuszuje to, czego nie chce innym pokazywać lub wybiera, jak podkreśla dane obszary twarzy.

Kosmetyki mineralne mogą być bez przeszkód stosowane przez osoby o skórze wrażliwej, skłonnej do alergii. Ich używanie jest wolne od skutków ubocznych: podrażnień, zaczerwienień, łuszczenia się oraz pieczenia.
Nieprawdą jest to, że kosmetyki mineralne nie posiadają filtrów chroniących przed skutkami nadmiernego promieniowania UV. Można dzięki nim osiągnąć podstawową ochronę UVA i UVB o wysokości między 10-20 SPF. W związku z tym, że kosmetyki mineralne są bardzo wydajne, ich niewielka ilość, którą nakłada się na skórę, nie jest wystarczająca dla uzyskania ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego w sezonie letnim zaleca się stosowanie dodatkowych preparatów z filtrami UV.
Wysoką wydajność kosmetyków mineralnych uzyskano dzięki temu, że pozbawiono je zbędnych wypełniaczy. Preparaty te są w 100% skoncentrowane i jedno opakowanie starcza na naprawdę długo.

Dodatkowo kosmetyki mineralne nigdy się nie psują. Mają nieograniczony termin ważności (mimo oznaczeń na opakowaniu, które sugerują konieczność zużycia ich w przeciągu 5, 10 lat. Zapis ten wynika z wymogów prawa). Zasada „długowieczności" tyczy się tych kosmetyków, które zawierają wyłącznie składniki nieorganiczne (na przykład mikę, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza, tlenki cyny, tlenochlorek bizmutu, zieleń chromową, błękit pruski), jeśli preparat dodatkowo poza wymienionymi substancjami zawiera składniki organiczne, należy przyjąć, że produkt może być stosowany przez kilka lat.

Wszystkie wspomniane wyżej zalety posiadają tylko w 100% naturalne kosmetyki. Preparaty jedynie z dodatkiem minerałów ich nam nie zapewnią. Tylko w pełni naturalne preparaty są naprawdę dobrze przygotowane, by odpowiadać potrzebom cery z problemami.
Na koniec warto zaznaczyć, że doskonałe walory kosmetyków mineralnych uzależnione są od zapewnienia im odpowiednich warunków przechowywania - najlepsze jest suche, ciemne i raczej chłodne miejsce.

Newsletter

Bądź na bieżąco! otrzymuj informację o nowościach i promocjach Amilie!